Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

Visual Basic 2010 Help

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò Kostis. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος George J. Capnias στις 22-01-2012, 12:04. Υπάρχουν 1 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  21-01-2012, 00:31 68971

    Visual Basic 2010 Help

    Δεν ξέρω ποιά είναι η γνώμη  σας για το Help που παρέχει το Visual Studio, εγώ πάντως δεν του δίνω καλή βαθμολογία.

    Ίσως να φταίει το ότι είμαι πρωτάρης.

    Προσπάθησαν να κάνω ένα υποτυπώδες form data validation xχρησιμοποιώντας το form_closing event και δεν τα κατάφερα.

    Το Visual Studio help δεν με βοήθησε.

    Τέλος βρήκα λύση με την χρήση του error provider. Η λύση αυτή όμως δεν με ικανοποίησε διότι δεν κατάλαβα πως λειτούργησε αυτή η λύση μιας και το studio δημιούργησε κώδικα για λογαριασμό μου χωρίς να γνωρίζω που βρήσκεται αυτό ο κώδικας.

    Θα παρακαλούσα να μου προτείνετε κανένα καλό Reference Guide σχετικό με Visual 2010 και SQL.

    Το ιντερνετ είναι μεγάλος "ρουφιάνος" ουπς συγνώμη μου ξέφυγε Embarrassed, αλλά  δυστυχώς δεν έχω πάντα πρόσβαση σε αυτό.

    Σας ευχαριστώ

    Κωστής

  •  22-01-2012, 12:04 68980 σε απάντηση της 68971

    Απ: Visual Basic 2010 Help

    Καλημέρα,

    Η αλήθεια είναι ότι η "βοήθεια" που ήρθε με το Visual Studio 2010, δεν ήταν η καλύτερη - αυτό όμως άλλαξε αρκετά με το SP1 του Visual Studio του 2010.

    Έχεις κάνει αυτό το upgrade; Χρησιμοποιείς τo local help ή το on-line help;

     

    George J.


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems